Jak wybrać odzież damską na jesień?

Jesień to wyjątkowa pora roku pod wieloma względami. Otóż wówczas przede wszystkim panuje bardzo zmienna i nieprzewidywalna pogoda, której jednak głównym elementem jest deszcz. Co więcej jednak, specyficzna jest także auta – nieco nostalgiczna, skłaniająca do zadumy. Powstaje jednak pytanie, jak wybrać odzież damską na jesień?

Odzież damska na jesień a na inne pory roku

Przede wszystkim, czy taka odzież na jesień czymś się jakoś specjalnie różni od odzieży na wiosnę? Zdecydowanie tak – odzież damska na jesień cechuje się tym, że jest znacznie cieplejsza od tej na wiosnę. Ponadto utrzymana jest także w bardziej stonowanych barwach i klasycznych krojach.

Trzeba tu stanowczo podkreślić to, że odzież damska na jesień różni się od tej na wiosnę! Wiosną bowiem, choć temperatura zasadniczo jest podobna, to jednak warunki pogodowe są zupełnie inne. Jest bardziej deszczowo i wietrznie jesienią, do czego musi być dopasowany materiał ubrań na tę porę roku.

Jesienne modowe must have

Co jest zaś szczególnie modne i praktyczne jesienią? Przede wszystkim do takiej odzieży damskiej jesiennej zaliczyć można na pewno materiałowe i grubsze nieco spodnie w kratkę albo brązowe czy czarne, wiązane w talii. Doskonale będą one wyglądać do jesiennych botków albo kozaków.

Dalej także takim typowo jesienne ubiorem są właśnie bluzki dzianinowe albo lekkie sweterki używane w postaci bluzek. Mogą to także jak najbardziej być golfy. Szczególnie w postaci krótszej będą się doskonale sprawdzały do spodni wiązanych w talii.

Jesienne modowe wpadki

Jak zaś prezentują się jesienne modowe wpadki? Przede wszystkim zaliczyć tu można dość specyficzne połączenie mody letniej z jesienną. Oczywiście spodnie 7/8 albo przed kostkę jak najbardziej stosowane są również i w sezonie jesiennym. Niemniej połączenie krótszych spodni niskich butów oraz gołych kostek i ciężkiego płaszcza nie prezentuje się za dobrze.

Warto jeszcze podkreślić, że zasadniczo to podarte dżinsy o tej porze roku też nie prezentują się zbyt ciekawie. Co dość ważne także o tej porze roku należy uważać z dżinsami. Oczywiście jak najbardziej można je nosić, niemniej trzeba mieć na uwadze, że długie, przemoknięte nogawki nie prezentują się zasadniczo za dobrze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko